Å bygge merkevare i en rask tid

Roald Kvam

Følg kundene dine
Der kundene diner er, må du være. Snakk med dem, og finn ut hvor og hva de engasjerer seg i. For å lykkes med å bygge merkevare – og bli merkbar – må du sørge for at du er en del av samtalene de har.

Du er ikke forpliktet på gårsdagens metode
I dag erfarer vi en rask og sterk økning i «User-Generated Content» som endrer måten mange tradisjonelle bransjer har drevet sitt markedsføringsarbeide. Noen velger å vende seg til gårsdagens metode, motvillige til å anerkjenne nye potensialer, men er det noe pandemien (COVID 19, 2020-22) har vist oss så er det hvor avgjørende nye metoder kan være for å få tilgang til en mer direkte måte å kommunisere med kundene på.

Se til at de tiltak du treffer også treffer på inntekter
Selv om du lykkes å tilpasse deg og erfarer suksess i å bygge merkevare i en rask tid, så må du fortsette å innovere for å ligge meteren foran konkurrentene. En måte å utnytte momentum og potensiale du vinner underveis, er å sikre at de samme tiltakene du treffer for å skape momentum og potensiale også treffer på inntekter.

Du må ha tilgang til «bensin» for å holde motoren gående…

Hold fokus på mellom- og langsiktig vekst når du fatter kortsiktige beslutninger
Ta de grepene i dag som sikrer at løsningen din er foretrukket, trygg og tilgjengelig også i morgen…

Publisert av dreieskivaroaldkvam

Coaching, Advisory & Strategic Thinking

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette: